Jaka może być alternatywna od allegro

Nie da się ukryć, że ostatnimi czasy sprzedażą poza serwisem allegro interesuje coraz większą liczbę sprzedawców. Jest to skutkiem podwyższenia przez portal prowizji od sprzedaży oraz coraz to bardziej skomplikowanymi zasadami sprzedaży, które są związanie z prezentacją produktów. W tym tekście wzięliśmy pod lupę alternatywy dla allegro, zapoznaj się z nimi!

Własny sklep internetowy

Prowadzenie własnego sklepu on-line jest bardzo kuszącą alternatywą dla sprzedawania swoich produktów za pomocą Allego. Plusy własnego sklepu to:

  • większy profesjonalizm
  • brak prowizji za sprzedaż
  • samodzielne ustalanie kosztów wysyłki
  • niezależność od regulaminu Allegro
  • dowolne prezentowanie produktów
  • pominięcie zasad, które obowiązują na Allegro takich jak komunikacja z klientem czy wystawianie ocen
  • decydowanie o wyglądzie strony internetowej

Bezsprzecznie taka ilość plusów jest kusząca, niemniej jednak jeżeli zdecydujesz się na założenie własnego e-sklepu musisz pamiętać o ściągnięciu ruchu na tę stronę. Allegro jest to najprężniej działającą platforma sprzedażowa w kraju, w przypadku swojego sklepu o pozyskanie klientów musisz zadbać sam. Możesz to zrobić za pomocą pozycjonowania, Facebook Ads bądź Google Ads. To rozwiązanie szczególnie polecamy sprzedawcom, którzy sprzedają specjalistyczny asortyment. Pamiętaj też, że tworząc własny sklep internetowy nie musisz rezygnować z wystawiania produktów na aukcje Allegro.

Inne platformy sprzedażowe

1. Empik Marketplace

W niedalekiej przeszłości Empik otworzył się na oferty innych sprzedawców otwierając swoją własną platformę sprzedażową o nazwie Empik Marketplace. Stanowi ona ciekawą alternatywę, w przypadku sprzedaży produktów premium, od serwisu Allegro. Jak działa ta platforma? Oparta jest na prezentacji produktów, która uzupełniona jest o informację na temat danego produktu. Tutaj również Empik pobiera prowizję od sprzedaży.

2. Amazon

O Amazonie słyszał chyba każdy, jest to wręcz ikona światowego rynku e-commerce. Czy wiesz, że istnieje aż 300 milionów aktywnych użytkowników na całym świecie, którzy korzystają z tej platformy? Rozliczenia pomiędzy sprzedającym, a platformą są oparte na podpiętej do konta karty. Koszty jakie jako sprzedawca poniesiesz są podobne do Allegro – abonament, prowizja od sprzedaży oraz usługi dodatkowe.

3. eBay

Tą opcję polecamy średnio, jeżeli celujesz w klientów z Polski. Ebay działa na podobnej zasadzie co Allegro, ale w naszym kraju jest znany przez niewielu. Niemniej jednak w Wielkiej Brytanii i Niemcach eBay jest bardzo popularny.

4. Facebook i Instagram

Social commerce – zakupy w mediach społecznościowych, zyskują coraz to większą popularność. Jeżeli sprzedajesz meble, akcesoria domowe, odzież, obuwie, biżuterię oraz dodatki to social commerce jest dla Ciebie strzałem w dziesiątkę! Taki serwis działa w oparciu o przekierowaniu użytkowania prosto do karty produktu w sklepie. Takie zakupy są coraz bardziej popularne właśnie dzięki krótszej drodze zakupowej.

5. OLX

Olx to polski portal z ogłoszeniami, na którym można znaleźć zarówno używanie jak i nowe produkty. Założyciele olx wyszli na przeciw oczekiwaniom sprzedawców tworząc sekcję biznes.olx.pl, które oferuje:

  • personalizację ogłoszeń
  • możliwość stworzenia strony firmowej z domeną „.olx”
  • opiekę doradcy
  • szkolenia biznesowe
  • zarządzanie ogłoszeniami i tablicą
  • wgląd do skuteczności sprzedaży
  • możliwość reklamowania oraz promowania swoich ogłoszeń

Ponadto Olx organizuje również przesyłki od firm kurierskich. Taka opcja jest fakultatywna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here