Chcesz poznać przepis na sukces? Dzisiaj pokażemy Ci jak w prosty sposób stworzysz swój własny życiorys zawodowy, który zachęci potencjalnego pracodawcę do zaproszenia Cię na dalszy proces rekrutacji, czyli rozmowę kwalifikacyjną. Zastanawiasz się na jakich zaletach należy skupić się najbardziej? Odpowiedź na to pytanie poznasz już za chwilę.
Dlaczego nie otrzymujesz ofert pracy?
W dzisiejszych czasach większość z osób bezrobotnych poszukuje ofert pracy odwiedzając różnego rodzaju strony internetowe, kiedy znajdą interesującą propozycję, która odpowiada ich upodobaniom a przede wszystkim umiejętnością wykonują jeden z pierwszych kroków rekrutacyjnych, czyli w ramach odpowiedzi na ogłoszenie z ofertą pracy wysyłają swój życiorys popularnie nazywane przez wszystkich CV.
Wydaje Ci się, że stworzony osobisty życiorys zawodowy zawiera zachęcającą treść oraz wykonany został w sposób prawidłowy? Jeżeli CV wysłałeś do kilkunastu firm a mimo to w dalszym ciągu nie zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną to być może jeszcze raz należy się przyjrzeć temu jak ono wygląda.
Życiorys zawodowy pozbawiony odpowiedniej formy oraz treści jest dla większości pracodawców bezwartościowym papierkiem. Zastanów się przez chwilę co ty na miejscu pracodawcy zrobiłbyś z takim pracownikiem, czy byłby on idealnym kandydatem do objęcia danego stanowiska. Na co zatem należy zwrócić szczególną uwagę przygotowując
życiorys do pracy?
Przejrzysta forma i treść życiorysu zawodowego
Nie tylko zawartość samego życiorysu ale także i układ całej strony ma niezwykle istotne znaczenie. CV powinno być przejrzyste oraz czytelne tak by pracodawca mógł od razu skupić się na ważnych informacjach dotyczących potencjalnego kandydata.
Mając w ręku kilkanaście a czasami kilkadziesiąt życiorysów, pracodawca wybierze tylko te, które wydadzą mu się najbardziej profesjonalne a ich układ zachęci do zapoznania się z treścią.
Jaki powinien być układ strony CV? To bardzo proste, w internecie najdziesz wiele różnych wzorów oraz przykładów, dlatego też jeżeli nie jesteś pewny poszukaj inspiracji oraz wskazówek.
Zgodnie z zasadami CV musi być podzielone na dwie sekcje – lewą oraz prawą. Na samej górze strony powinien znaleźć się nagłówek „CV” bądź „Curriculum Vitae”.
Na górze po lewej stronie umieść swoją fotografię a pod nią informację tj.: imię i nazwisko, stanowisko na jakie aplikujesz, data urodzenia, adres i miejsce zamieszkania, kontakt telefoniczny a także adres e-mail.
Prawą stronę podziel na cztery sekcje z tytułami doświadczenie zawodowe, wykształcenie, kursy i licencje oraz zainteresowania. Pamiętaj o tym aby wszystkie ważne wydarzenia zostały zawarte w kolejności chronologicznej. Zadbaj o to aby poszczególne informacje były estetycznie zapisane, zwróć uwagę na akapity, zachowanie równych odstępów, te najważniejsze podkreśl lub pogrub czcionkę.
Skorzystaj z naszych wskazówek a Twój życiorys zawodowy z pewnością ułatwi Ci otrzymanie propozycji pracy!