trudne kredyty

Mało kto składając wniosek o kredyt może być całkowicie pewny, że otrzyma decyzję pozytywną. W wielu przypadkach sądzimy wręcz, że szanse są bardzo małe i liczymy, że mimo wszystko będziemy mieli szczęście. Trudne kredyty dotyczą sporego grona Polaków, ale wbrew pozorom nie są wcale nieosiągalne. W takim razie, czym są trudne kredyty? Co wpływa na to, że pozyskanie kredytu będzie trudne? Jak taki trudny kredyt otrzymać? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można poniżej.

Czym są trudne kredyty?

Określeniem „trudne kredyty” można nazwać takie zobowiązania, których otrzymanie będzie ciężkie, czy wręcz niemal niemożliwe. Trzeba przy tym pamiętać, że każdy bank przyjmuje wobec swoich klientów różne kryteria. Każda instytucja może także kłaść większy lub mniejszy nacisk na poszczególne aspekty. Dlatego też, chociaż można mówić o obiektywnie trudnych kredytach, to szanse na uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej w jednej instytucji finansowej będą większe, a w drugiej – mniejsze.

O trudnym kredycie możemy mówić, kiedy potencjalny kredytobiorca posiada niską zdolność kredytową lub negatywną historię kredytową. Niska zdolność kredytowa sugeruje bankowi, że dana osoba może być potencjalnie niewypłacalna. Wysoka zdolność kredytowa oznacza zaś, że rata zobowiązania nie powinna stanowić dla danej osoby żadnego wyzwania i, o ile nie przydarzy się coś problematycznego i niespodziewanego (na przykład utrata pracy), nie powinno dochodzić do opóźnień w spłacie długu.

Historia kredytowa również jest kluczowa. Jeśli ktoś bowiem nie spłaca na czas swoich obecnych kredytów bądź spóźniał się z płatnościami w przeszłości, jest spora szansa, że będzie on recydywistą i nowego kredytu również nie będzie spłacał w terminie. Wiele zależy od tego, kiedy wystąpiły opóźnienia i jak duże one były, a także, czy poza wpisami negatywnymi w bazie znajdują się także wpisy pozytywne, o długach regulowanych zgodnie z wyznaczonym harmonogramem.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat trudnych kredytów, koniecznie sprawdź https://habza.com.pl/trudne-kredyty/.

Co wpływa na zdolność kredytową?

Zdolność kredytowa jest zależna od wielu różnorodnych czynników. Przyjmuje się, że najbardziej wpływają na nią takie aspekty, jak:

  • wysokość zarobków i forma zatrudnienia
  • wysokość i ilość obecnie spłacanych kredytów i pożyczek
  • ilość osób posiadanych na utrzymaniu.

Jak łatwo się domyślić, im większe nasze zarobki, tym wyższa zdolność kredytowa. Nie należy jednak zanadto skupiać się na samych dochodach. Ktoś zarabiający mniej od nas może mieć bowiem wyższą zdolność kredytową, jeśli na przykład ma mniej różnych wydatków (rat kredytów, chwilówek).

Jak dostać trudny kredyt?

Załóżmy, że znajdujemy się w ciężkiej sytuacji i pilnie potrzebujemy trudnego kredytu. Mamy niską zdolność kredytową, negatywne wpisy w BIK-u czy inne problemy, a zależy nam na uzyskaniu gotówki szybko i na dobrych warunkach. Co możemy w takiej sytuacji zrobić?

Dobrym rozwiązaniem jest zwrócenie się o pomoc do doświadczonego pośrednika kredytowego, takiego jak Habza Finanse. Jego eksperci będą doskonale wiedzieli, jak poradzić sobie nawet w najbardziej skomplikowanej i niełatwej sytuacji. Wynegocjują dobre warunki kredytu, a wszystko to szybko i przy minimum formalności.

Trudne kredyty – podsumowanie

Samodzielne wnioskowanie o trudny kredyt w większości przypadków może zakończyć się fiaskiem, dlatego też wymagają one wsparcia specjalisty. Nie są one jednak niemożliwe, więc jeśli znajdujemy się w ciężkiej sytuacji i potrzebujemy pilnie gotówki, nie powinniśmy się poddawać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here