Korzystanie z paczkomatów jest nie tylko modne, ale przede wszystkim wygodne. Choć popularne terminale pocztowe kojarzymy głównie z odbieraniem przesyłek, to z ich pomocą możemy także nadać paczkę do klienta lub bliskiej osoby. Wysyłanie przesyłek przez automatyczne skrytki pocztowe jest proste, co więcej paczkę można nadać o dowolnej porze dnia. Proces nadawania przesyłki nie trwa długo, dodatkowo czynność ta wbrew pozorom nie jest taka skomplikowana jakby się mogło wydawać. Jak wygląda proces wysyłania przesyłki inPostem? W jakich sytuacjach warto skorzystać z usług paczkomatu?
Czym są paczkomaty?
Cieszące się coraz większą popularnością paczkomaty są pewnego rodzaju urządzeniem, a w zasadzie to systemem automatycznych skrytek pocztowych, przy pomocy których możemy nadawać i odbierać paczki. Paczkomaty zlokalizowane są z reguły w miejscach zwiększonego ruchu np. przy galeriach handlowych, stacjach benzynowych, supermarketach itp. Obsługa paczkomatów jest banalnie prosta, co w szczególności doceniają najbardziej wymagający klienci. Korzystając z terminali pocztowych użytkownicy oszczędzają pieniądze i czas. Koszty związane z nadaniem przesyłki są niewielkie, oprócz tego za największą zaletę paczkomatów uważa się krótki czas oczekiwania na paczkę pocztową, który zazwyczaj nie przekracza 24 godzin od momentu wysłania przesyłki. Więcej informacji o przewoźniku inPostu znajdziecie pod adresem https://www.globkurier.pl/oferta/przewoznicy/inpost/.
Kiedy skorzystać z usług paczkomatu?
Korzystanie z usług paczkomatów inPost jest proste, wygodne i tanie. Paczkę można nadać w dowolnym momencie, bez potrzeby wzywania kuriera. Zastanawiasz się, w jakich sytuacjach warto zrezygnować z tradycyjnych metod nadawania przesyłek?
Nadawanie paczek przy pomocy tradycyjnych metod, czyli poprzez pocztę lub firmę kurierską oprócz tego, że jest czasochłonne to dodatkowo też i kosztowne. Chcąc wysłać paczkę nierzadko klienci muszą odstać swoje w długich kolejkach, warto tutaj wspomnieć również o długim czasie oczekiwania na odbiór przesyłki przez odbiorcę. Niezależnie od tego czy jesteś osobą fizyczną wysyłającą paczki do bliskich, czy też przedsiębiorcą, który codziennie nadaje kilkadziesiąt przesyłek do swoich klientów to decydując się na skorzystanie z usług terminalu pocztowego możesz liczyć na pełną niezawodność urządzenia, czego efektem jest szybkie dostarczenie paczki do adresata, który będzie mógł odebrać ją w dowolnym czasie. Jak widać zalet korzystania z usług paczkomatów zarówno przez nadawców jak i odbiorców jest wiele. Chcesz wiedzieć, jak należy przygotować się do nadania paczki inPostem?
InPost – jak nadać paczkę? Krótki poradnik „krok po kroku”.
Wbrew pozorom wysyłka przesyłek poprzez terminale pocztowe nie jest tak trudnym i czasochłonnym zadaniem jakby mogło się nam wydawać. Niestety w dalszym ciągu wiele osób właśnie z powodu obawy przed skomplikowanym procesem nadawania paczek rezygnuje z wygody i komfortu. Jak wygląda to w praktyce?
Na samym wstępie warto wspomnieć o tym, że paczkę inPostem można nadać na dwa sposoby, bezpośrednio poprzez skorzystanie z paczkomatu lub w domu przy pomocy tzw. Managera Paczek. Zaczniemy od omówienia metody cieszącej się największą sympatią wśród użytkowników paczkomatów inPost, czyli nadania przesyłki od razu w paczkomacie.
Nadawanie paczek bezpośrednio w paczkomacie inPost możliwe jest jedynie w przypadku urządzeń wyposażonych terminale do płatności kartą. Proces przebiega szybko i bez zbędnych problemów. Dużym ułatwieniem jest fakt, iż dokładna instrukcja korzystania z automatycznych skrytek pocztowych, wyświetlana jest na ekranie, dzięki temu nadawca jest w stanie wysłać paczkę dosłownie w kilka minut. Pierwszym etapem jest wprowadzenie dokładnych danych dotyczących gabarytu przesyłki, danych kontaktowych nadawcy i odbiorcy, adresu paczkomatu będącego miejscem docelowym odbioru wysyłki. Po tym, klient korzystający z usług paczkomatu inPost musi dokonać płatności kartą, po zatwierdzeniu płatności, urządzenie automatycznie otworzy jedną z wybranych skrzynek, w której to należy umieścić przesyłkę. W tym momencie zarówno nadawca, jak i odbiorca otrzymają informacje z systemu o zarejestrowaniu i nadaniu paczki.
Wysyłka przy użyciu Managera Paczek jest równie prosta i szybka co nadawanie paczek bezpośrednio w paczkomacie inPost. W tym wypadku proces wysyłki rozpoczyna się w domu, gdzie korzystając z pomocy internetu. Pierwszym krokiem jest zalogowanie się na do Managera Paczek, dostępnego na oficjalnej stronie. Następnie należy wprowadzić niezbędne dane dotyczące nadawcy, odbiorcy i docelowego paczkomatu, po opłaceniu kosztów wysyłki klient musi wydrukować list przewozowy, w który trzeba nalepić na przygotowaną paczkę. Wraz z przesyłką użytkownicy muszą udać się do wskazanego paczkomatu inPost, gdzie po wpisaniu lub zeskanowaniu kodu nadania wysyłki znajdującego się na liście przewozowym, otworzy się wybrana skrytka przeznaczona do umieszczenia w niej przesyłki.
Jednak niezależnie od tego na jaką metodę się zdecydujemy powinniśmy pamiętać o właściwym przygotowaniu paczki do wysyłki. Zawartość należy odpowiednio i dokładnie zabezpieczyć, co uchroni ją przed ewentualnym uszkodzeniem w trakcie transportu. Wysyłając przesyłkę inPostem musimy wiedzieć, że to my jako nadawcy w dużej mierze odpowiadamy za to w jakim stanie paczka dotrze do odbiorcy, nie firma zajmująca się przewozem przesyłek. Ważne jest nie tylko poprawne zabezpieczenie zawartości od wewnątrz, ale też i zewnątrz. Jak zatem w sposób właściwy przygotować paczkę do wysłania? Nadawcy zaopatrzyć powinni się folię bąbelkową oraz solidne kartonowe pudełko. Wypełniając wnętrze pudełka folią, którą dodatkowo owiniemy także zawartość paczki skutecznie zamortyzujemy wstrząsy chroniąc tym samym wysyłany towar przed uszkodzeniem. Po zapakowaniu, pudełko należy dokładnie okleić taśmą co dodatkowo uchroni go przed przypadkowym rozklejeniem. Etapem końcowym jest zaopatrzenie kartonu w specjalną etykietę, na której znajdują się informacje odnośnie adresu paczkomatu inPost, z którego paczka zostanie odebrana.